Sedef hastalığı nedir

Sedef hastalığı bulaşıcımıdır

Sedef hastalığı kesin çözüm

Sedef hastalığı tedavisi

Sedef hastalığı nasıl geçer

Sedef hastalığı belirtileriSedef hastalığı çeşitleriSedef hastalığının şiddeti, görüldüğü bölgeler, ve görünüşü, çeşidine bağlı olarak değişiklik gösterir. Plak tipi psöriazis en yaygın formudur, her beş sedef hastasından dördünde bu tip görülür. Bunun dışında, guttate, püstüler, ters sedef hastalığı çeşitleri ise daha az yaygındır, eritrodermik psöriazis ise çok nadir görülür.

APlak psöriazis:

Ölü derinin ince tabakalar halinde veya pul pul dökülmesine ve kırmızı plaklar oluşmasına neden olur. Plak psöriazis rahatsızlığı olan kişilerin ciltleri genellikle kurudur ve ciltlerinde çatlaklar oluşur.

Sedef hastalığı çeşitleri

Guttate psöriazis:

Guttate psöriazis, genellikle ciltte küçük kırmızı lekeler olarak kendini gösterir, ve birkaç hafta veya birkaç ay içinde kaybolur. Bu sedef hastalığı çeşidi, kol ve bacaklarda, gövdede veya başta görülür, ve bazen çocukluk veya adolesan dönemde geçirilen bir bakteriyel enfeksiyon guttate psöriazisi tetikleyebilir. Hastalığın görüldüğü bölgelerde oluşan plaklar, plak tipi sedef hastalığındaki kadar kalın değildir.

Fleksural psöriazis:

Genellikle aşırı kilolu kişilerde görülür ve deride kıvrımların fazla olduğu bölgelerde ortaya çıkar. Özellikle koltuk altı ve kasıklarda, sürtünme ve terleme ters psoriazis oluşumunu artırabilir.

Eritrodermik psöriazis:

Çok nadir görülen ve ağrılı bir sedef hastalığı çeşididir. Deride geniş bir alana yayılır ve ateşli bir görünüm oluşur. Bu psoriazis formu oldukça ciddi bir durumdur ve acil olarak tıbbi tedavi gerektirir.Sedef hastalığı çeşitleri Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

4 Yorum Yapılmış "Sedef hastalığı çeşitleri"

osman

bendede sedef hastalığı var ellerimde erkan arkadaşım tedavisi nasıl suyla oluyor nasıl ulaşırım. site yetkillileri herşey sağlık içinse arkadaşımıza izin verin..

29.06.2014

azer

bendede sedef hastaliği var erkan kardesh diyor tedavisi suyla mumkun erkan kardeshe nasil ulasha bilirim

25.04.2014

erkan

kesin tedavisi var fakat site yetkilisi izin verirse ilacın ham maddesi içtiğimiz su benimle iletişime geçmeniz lazım

09.02.2014

Tufan

slm bendede sedef var fakat genellikle dirseklerimde dizlerimde ve saç diplerimde var gövdemde çok nadir çıkıyo 23 yaşındayım eskiden daha çok çıkıyodu ama şimdi o kadar değil yayılmaya başladığı zaman dermovate kremini 1 hafta düzenli kullandıgımda geçiyo ve bir süre sonra tekrar çıkmaya başlıyo bendeki Guttate psöriazis mi?

14.08.2013


#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | RSS Kaynağı | Yardım Forumları

Sedef hastalığı, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Eylül - 2014